Duch ve stroji

21. září 2012 v 21:19 | K. |  Zápisky ze života
Ach, ty koncerty. V listopadu mě čekají tři - Sting, Pražský výběr a Outsiders s The Eclipse. Jak já se těším... tedy hlavně na Stinga. Vlastně se nemůžu dočkat, až uslyším v jeho podání Every Little Thing She Does Is Magic. To bude hotová magie! Jelikož už mám lístek (do nebe), tak si teď mohu jen domýšlet závěry, jak by se celý večer mohl pokazit. Možnost, že by se vyprodaly vstupenky, už tak to trochu padla, takže přichází v úvahu náhlé nakažení se infekční nemocí, předčasná smrt anebo zřícení letadla s Gordonem na palubě. Všechno jsou to závěry, které by mohly zajisté nastat, a proto jim přikládám velikou důležitost. Zdá se, že už zase plácám nesmysly, takže změním téma.

Co se týče violoncella, tak to vypadá, že mi to vcelku jde. On když člověk přechází z kytary, tak má jistou výhodu. Myslím, že si to dokážete představit. Ovšem smyčec - to je už něco jiného. Samotné držení smyčce mě téměř přivádělo k šílenství, ovšem po chvilce si jde zvyknout na, řekněme, zvláštní nápor, ten pocit, který zažíváte, když smyčcem smýkáte nebo jej jen držíte. Basový klíč mi potíže nedělá, vlastně ani není důvod - tóny a jejich noty se dají logicky odvodit od not prázdných strun. Jen tedy obal na cello mě vcelku zklamal, řekněme, že zklamal mou fyzickou výdrž. Tedy, řekněme to jinak, má fyzická výdrž zklamala obal na cello. Může se zdát, že to trochu nedává smysl, ale zajisté za chvíli pochopíte, oč jde. Nebo to rovnou zmíním. Na obale nejsou popruhy, díky kterým bych si mohla cello jednoduše "hodit" na záda. To znamená, že jej musím vláčet celou cestu v ruce. Ono se to nezdá, ale cello opravdu není příliš [váhově] lehký nástroj.

Co bych jinak napsala, no, špunty do uší byly obřezány (to byl jen nemístný vtípek), totiž ostřihnuty do podoby, která mně a mému zvukovodu vyhovuje. Musím to vyzkoušet ve zkušebně, ale předpokládám, že to hodně tlumí basy, takže se pravděpodobně neuslyším. Ach jo, vše by bylo jednoduší, kdybych měla více peněz a mohla si dovolit muzikantské špunty. Šetření a "syslení" si peněz se většinou nevyplácí, tak se alespoň mohu ujistit "na vlastní pěst", jestli se toto životní krédo mýlí, anebo ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vše na tomto blogu je autorského původu, který přisuzuji sobě. Co se ale nedozvím, to mi neublíží. Proto se hodně snažte, abych na případné kopírování nepřišla.