Psychika, která hvězd se dotýká

26. září 2012 v 9:56 | K. |  Zápisky ze života
Citace č. 1:

"Zřejmě jsem něco chytla. Ale to nevadí. Udělám si volno - oželím kytarový soubor - a zítra mne zase můžou čekat ve škole."

Konec citace. Přijde mi to úsměvné. V jeden den jsem si jistá, že díky oželení kytarového souboru se mi zlepší můj tělesný stav (rozuměj ono "chycení" nemoci) a následně půjdu do školy. Chyba, chyba. Včera mi bylo vcelku příšerně, ale ani ve večerních hodinách, kdy už bylo v podstatě rozhodnuto o následné nepřítomnosti ve škole, jsem neztrácela naději. Snažila jsem se ještě doučit nějaké věci do chemie a přírodopisu, ze kterých jsme měli psát písemku. Naděje ale vyprchala. A víte vy vůbec, proč to dělám - proč se tak snažím? To vše kvůli tomu cellu. Mám pocit, že se taky zblázním. Nemám ráda, když jsem nucena jen ležet, sedět doma a nic nedělat. A co je na tom nejhorší - nemám na nic náladu, chuť a nakonec stejně skončím u psaní článků na blog. Dělala jsem to tak vždy, dělám to stále a patrně to budu dělat i nadále. Teď bych se ráda vrátila k tomu cellu - no víte, já potřebuju pedagogický dohled. Vždyť začínám! Že sis, Bože, musel vybrat zrovna tento týden...

Citace č. 2:

"Ach, jak se mi začíná dařit. Už vidím, jak za malý okamžik půjde vše proti mně..."

Konec druhé citace. Radši už bych neměla nic předvídat. Zdá se mi, že je to čím dál, tím horší. Jakmile se na mě usměje štěstí, hned to jde z kopce. Vždyť to říkal už Farokh Bulsara - "Když jste na vrcholu, zbývá jen cesta dolů". Mezitím, co budete "googlovat", kdo že je to vlastně ten Farokh, tak se trošku zamyslím. Jsem já na vrcholu? Jistěže ne. Myslím, že ta nejpodstatnější část života mě teprve čeká. Ale do toho, v čem vidím budoucnost, už si pomalu otevírám dvířka. Šlo to ztuha, ale trpělivost se vyplácí.

Jednoduše řečeno, má psychika - ta se hvězd a nebes dotýká. Buďte smělí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 An. An. | Web | 26. září 2012 v 18:59 | Reagovat

Od toho blogy máme. Abychom vždycky nakonec skončili u nich, když už nic jiného nemá smysl...

A mimochodem děkuji. Kdyby něco, tak jsem z... komplikovaných důvodů měnila blog, takže... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vše na tomto blogu je autorského původu, který přisuzuji sobě. Co se ale nedozvím, to mi neublíží. Proto se hodně snažte, abych na případné kopírování nepřišla.