Stratovarius? Vlastně proč ne!

12. října 2012 v 21:17 | K. |  Zápisky ze života
Kdo by byl kdy čekal, že by se mi mohl zamlouvat i tak (zdánlivě) jednoduchý žánr, jako je právě power metal - och ano, řečnická otázka na úvod, to začínám docela zhurta, že?

No, Stratovarius, to je kapitola sama pro sebe. Metal jako takový ve mne doposud vzbuzoval porozumění, ale zároveň se to přelo s jakýmsi pocitem jednoduchosti, nadlehčenosti, nebo snad dokonce povýšenosti vůči ostatním žánrům. Víte, já bych dokázala mluvit hodiny o tom, jaké společné znaky-neznaky mají některé podžánry metalu s klasickou, chcete-li vážnou, hudbou. Jenže (tohle já říkám vždy) je něco jiného psát pro čtyřčlennou kapelu a symfonický orchestr. Teď taková vsuvka; bylo to nedávno, kdy jeden prodavač hudebnin porovnával Paula McCartneyho s Mozartem. Ne, tohle nemělo být směšné. Jenže tak trochu je. Je zvláštní, jak se hudebně nevzdělaní lidé dokáží vyjadřovat o někom tak geniálním ... a nakonec jej ještě porovnávat s někým tak umělecky (ne, nechci říct primitivním) spíše průměrným a přeceňovaným. Dokážete tohle pochopit? Co se týče toho metalu, no, jak už jsem vám povídala, tohle je téma na moc dlouho, nejsem si jistá, jestli by to vůbec někoho zajímalo. Ale jistěže ano. Tak se na to vrhneme!

Má láska k metalu, ano, nepochybně "tam" nějaká je. Už jako malá se mi líbily tvrdší styly. Neberte to moc doslovně, já někdy dost přeháním. Ale nikdy nebudu moct zapomenout na ten osudový koncert před čtyřmi lety, to mi bylo deset. Veliká aréna, osvětlovací pódiová technika, houfy lidí s pivem v ruce, Steelkami na nohách... Nostalgie, slza. Ne, to byla legrace. Žádná slza. Prostě, metal mě vždy ovlivňoval. Teď jen s podivem vzpomínám na ty staré časy a říkám si, proč já jsem toho nevyužila víc. Asi mi teď nerozumíte, ale víte... já vždy můžu vhodně využít danou situaci. A mám ve zvyku to dělat, jenže dříve to bylo jiné. Všechno bylo jiné, takové jednodušší, řekněme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vše na tomto blogu je autorského původu, který přisuzuji sobě. Co se ale nedozvím, to mi neublíží. Proto se hodně snažte, abych na případné kopírování nepřišla.