Studnice zapomenutých kultů

8. ledna 2013 v 17:51 | K. |  Zápisky ze života
Čím více si ostatní lidé stěžují, jak je naše zemička prohnilá, zkažená a také ... rozkradená, tím více jí mám ráda a chci tu žít. Mám tedy ráda hlavně naši kulturu, tedy vlastně bývalou kulturu, tzn. médii opomenuté kapely, které tu hrály za dob normalizace. Přeze všechno to musela být skvělá doba, když se tak dařilo undergroundové scéně (ano, i když známe jasnou příčinu) - máničky ani jinou možnost neměly, že jo.

Proč "Studnice zapomenutých kultů"? Protože mě to zrovna napadlo. Poslouchám konečně album, které jsem dostala zadarmo přímo od jedné nejmenované kapely a už se těším, až jim konečně sdělím, jak moc se mi líbí. Ta hudba je sakra dobrá. Poctivý prog-rock znějící jako český bigbít z let sedmdesátých s hodně výraznými odkazy na muziku Jethro Tull. Je to prostě "obecný rock hlavního středu", jak na Winampu zrovna čtu.

Čím více brázdím na last.fm, tím se mi zesiluje pocit, že mám pořád větší a větší okruh žánrů, které poslouchám. K vévodícímu progu se nedávno přidala kupa power metalu, thrashe, ještě chvilku před tím se mi tam nahromadil synthpop a 80's pop, no a teď tam mám jakýsi emo-crossover, který "crossoveruje" od nu-metalu (a že ten jsem fakt nikdy nemusela) až někde k progresivnímu metalu s malou zastávečkou pro emotivní výlevy. Je tohle možné? Nevzpomínám si, že bych měla někdy tak široký záběr...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vše na tomto blogu je autorského původu, který přisuzuji sobě. Co se ale nedozvím, to mi neublíží. Proto se hodně snažte, abych na případné kopírování nepřišla.