Ve víru avantgardního metalu

1. února 2013 v 12:24 | K. |  Zápisky ze života
Za poslední circa tři měsíce se mi do rukou dostalo nepřeberné množství vynikající hudby. Čím více originálních kapel objevuji, tím mám větší chuť skládat hudbu vlastní. Jenže je tu malý problém; když jakýkoliv motiv napíšu, téměř nikdy celou skladbu nedokončím. Jako by to bylo prokletí...

Avantgarda, ale i přímočarý rock - já vždy dokážu v daném žánru najít skutečné klenoty. O to víc mě překvapuje, jak neposlouchatelný a pro muzikanta nepřijatelný může být dnešní mainstream. Je to fakt strašné, jaká je propast mezi "umělci" hlavního proudu - já jim přezdívám (rapující) pologramotní pablbové - a skutečnými hudebníky, kteří mají vlastní nápady, dokáží se vyvíjet a experimentovat až za rámec běžných žánrů.

Bohu díky za Diablo Swing Orchestra, za miliony českých kapel, které to ještě nevzdaly a za mě, naději hudební publicistiky. Mějte se barev plně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vše na tomto blogu je autorského původu, který přisuzuji sobě. Co se ale nedozvím, to mi neublíží. Proto se hodně snažte, abych na případné kopírování nepřišla.